Gerbuvio darbaipaslaugosgalerijastraipsniaikontaktai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Grindinio dangos parinkimas. Pagrindų paruošimas.    

     Kiekvienas, kuris nori sutvarkyti gerbūvė arba rekonstruoja senos statybos gyvenamąjį namą, turi apsispręsti, ar jį tenkina ten esanti įvažiavimo į garažą, kiemo, takų danga.Namų, kurie statyti prieš pen­kiolika ir daugiau metų, kiemuose dažniausiai pasitaikanti danga yra skalda, asfaltas arba, geriausiu atveju, betoninės Šaligatvio plytelės.
     Jei nusprendėte, kad tai jus tenkina - valio. Jūs sutaupysite nemažai pinigų, tačiau kiekvieną kartą išėjus į kiemą jus grauš mintis, jog galėjote padaryti geriau ir patraukliau.Nustatykite būklę.
    Pirmiausia reikia nustatyti, kokia yra jūsų kiemo dabartinės dangos būklė. Gal paaiškės, jog galima kai kuriose vietose seną danga išsaugoti ir tik kai kur kloti naują.
    Asfalto danga neturi būti sutrūkinėjusi, o kraštai - aptrupėję. Atnaujinti stipriai apgadintą tokią dangą bus gana sudėtinga, ka­dangi asfaltą reikia išpjauti ir ten kloti naują. Taip suremontuotas kiemas atrodys kaip sulopytas. Galima virš senos dangos kloti naują, tačiau tada bendras kiemo lygis pakils 4-5 cm. Tokiu atveju teks kelti ir visų kitų dangų (prieinantys takeliai, bortai, pieva) lygi.
    Betoninės plytelės taip pat turi būti nesuskilusios, siūlės tarp jų lygios ir visiškai užpildytos. Jei kai kurios plytelės yra labai pažeistos, jas galima išimti ir pakeisti naujomis. Naujų plytelių galima įsigyti bet kurioje įmonėje, kuri gamina betoninius gaminius. Sis dangos atnaujinimo variantas būtų pigiausias, kadangi plytelės kainuoja nebrangiai, o pakeisti jas galite jūs patys.
    Tačiau jei norite tikrai gražios dangos, teks senas dangas išardyti ir kloti naujas. Galite pasirinkti keletą variantų: pagal kainą, spalvą ar klojimo rašto galimybes. Pigiausia danga - pilkų betoninių trinkelių arba šaligatvio plytelių. Jei nenorite, kad jūsų namo ap­linka būtų pilka, galite pasirinkti spalvotas betonines trinkeles. Jos brangesnės, tačiau atrodo linksmiau, o derindami keletą spalvų, jūs galite pakloti bet kokį raštą, atskirti, pavyzdžiui, įvažiavimą į garažą nuo pasisėdėjimų aikštelės. Įrengti asfalto dangą būtų brangiau, o ir šiuo metu tai nėra populiaru privačių namų kiemuose, kadangi tokia danga atrodo niūriai ir "valdiškai". Norint asfaltuoti, reikia pirkti ne tik medžiagas, bet ir nuomoti brangiai kainuojančią techniką.
    Kita pagal brangumą medžiaga, kuri populiarėja Lietuvoje, yra klinkeris. Tai yra degto molio trinkelės, gaminamos Vakarų Europoje. Šių trinkelių danga bus dvigubai brangesnė už spalvoto betono trinkelių dangą, tačiau jos kokybė ir ilgaamžiškumas tai atsveria. Betoniniai gaminiai pakeičia savo išvaizdą (išsidėvi ir nublunka) per keletą metų, o klinkeris laikui bėgant tampa vis gražesnis, nugludintas lyg jūros akmenėlis.
     Klinkerio trinkelių neblunkančių spalvų paletė žymiai platesnė už betoninių, o ir formų pasirinkimas - didesnis. Tai leidžia įgyvendinti bet kokią idėjąklojant kiemą. Klinkerį galima derinti su natūraliu akmeniu, medžiu. Norint sumažinti kiemo dangos kainą ir kad būtų tikrai gražu, galima klinkerį derinti ir su betonine trinkele.
     Apsisprendus dėl dangos, kurią norite matyti savo namo kieme, pries pradedant klojimo darbus, siekia parengti tvirtus ir tinkamus pagrindus. Nesvarbu, kokios rūšies trinkelę jus pasirinksite -pagrindai joms rengiami vienodai. Pirmiausia reikia iškasti ir išveži esamą gruntą. Paskui toje vietoje pilamas smėlis. Sluoksnio storis labai priklauso nuo to, koks yra gruntas. Jei tai molis – smėlio sluoksnis sutankinus turi būti - 30 cm, o jei ten nėra molio, pakaks ir ~ 15-20 cm. Pėsčiųjų zonai to ir gana. Reikia tik užpilti 5 cm skaldinėlio, dar kitaip vadinamo akmens dulkėmis, ir galima kloti trinkelę. Betonines trinkeles galima kloti ir į sausą cementinį skiedinį, tačiau klinkerio taip kloti nepatartina, kadangi iš cementinio skiedinio, ten esančios druskos ima "lipti" į trinkelės paviršių ir atsiranda pilkų dėmių. Jos nekenkia grindinio kokybei, tačiau porą metų, kol saulė ir lietus jas panaikins, tikrai gadins jūsų gerą nuotaiką.
    Važiuojamajai daliai, t.y. ten, kur važiuosite savo automobiliu, virš smėlio dar reikia užpilti - 10-15 cm skaldos ir ją taip pat sutankinti. Virs skaldos vėl pilame skaldinėlį ir galima kloti trinkelę. Paklojus trinkelę būtina užpildyti tarpus ta pačia medžiaga, ant kurios ji sudėta. Tada dangą dar galima sutankinti vibrotankintuvu su guminiu padu, tačiau tai nėra būtina.

pagrindo pjuvis
  

    Suprantama, kad vien perskaitę tai, kas Čia parašyta, jūs patys nepasiklosite savo kiemo dangos. Visada galite kreiptis į mūs, nes mums visada svarbiausia yra jūsų apsisprendimas ir pasiryžimas turėti patį nuostabiausią kiemą, koki galite įsivaizduoti.

[ Atgal ] 

Apie mus | Paslaugos | Galerija | Straipsniai | Kontaktai